Маленькі перемоги у великій війні. Яна Матвійчук - WOMEN'S AID INTERNATIONAL

Маленькі перемоги у великій війні. Яна Матвійчук

Війна за лічені дні змінила життя. 24 лютого 2022 року російська федерація розпочала повномасштабну війну проти України. Мені пощастило швидко ввімкнутись у боротьбу за перемогу. Я – член ради директорів CEO Club Ukraine, члени якого об’єдналися для захисту України фактично миттєво. За 40 днів війни одноклубники зібрали понад 200 млн. гривень на потреби армії. Оперативно було створено координаційні комітети для забезпечення українських військових усім необхідним. Я долучилася до роботи комітету фандрейзерів та закупівель. Моєю зоною відповідальності було залучення коштів та розподіл бюджету для здійснення закупівель для потреб інших комітетів. Кожен з комітетів перебуває на прямому зв’язку з ЗСУ, територіальною обороною та військовими шпиталями для надання швидкої необхідної допомоги з найкритичнішими потребами на місцях.

Яна Матвійчук - закновниця Women's Aid International
Яна Матвійчук заснувала Фонд для дієвої допомоги

Багато з моїх друзів і навіть зовсім незнайомих людей надіслали кошти у фонд CEO Club.
Мінімальний внесок 20 копійок зі словами «все, що залишилось…», максимальний – десятки мільйонів гривень.

Я швидко навчилась розбиратись в зброї. Легко збираю матеріали для снайперської пари, розрізняю і координую закупівлі пластин для бронежилетів: керамічні, поліетиленові, сталеві, розбираюся в особливостях викройок для плитоносок, у специфікаціях пікапів, що підходять для військових. Точно знаю, чому навіть старе, але вироблене спеціально для армії, краще, ніж нове, але всього лишень адаптоване під використання на війні.

Далі, протягом перших днів війни через фонд СЕО Club були сплачені рахунки на десятки мільйонів гривень. Бронежилети, шоломи, тепловізори, медикаменти… Багато коштів надали благодійники, які мали довіру до доброчесності та знали силу СЕО Club або просто особисто знали мене і хотіли ефективно допомогти Армії.

А от спрямування моїх основних волонтерських зусиль визначив уже 2 день війни… Зранку виходжу з бомбосховища і отримую повідомлення: «Прочитай мій пост у ФБ», – пише Єгор Гребенніков – «ти знаєш, кому потрібна допомога зараз?!». Єгор, одним з перших українських бізнесменів, публічно заявив, що хоче пожертвувати величезні кошти для перемоги у війні. На той час шпиталь у Запоріжжі вже приймав поранених з Півдня… Ще до початку відкритої війни я спілкувалася з місцевою волонтеркою пані Оксаною… Одразу набрала її з питанням про стан справ і вже за декілька годин рахунки на 2,9 млн. грн. за матеріали для хірургічного відділення були сплачені Єгором… У кожного своя зброя…

Кількома днями пізніше мені знов телефонує пані Оксана і просить сплатити ще один рахунок на 625 000,00 грн. Терміново потрібен аналізатор для лабораторії, який здатен був сильно оптимізувати роботу лікарів.

Я за ці дні мені доводилося скільки разів просити гроші у незнайомих людей і просила я не тисячі, не сотні тисяч – мільйони… Цього разу я вже не знала, як і у кого попросити ще.

Оксана сказала, що лікарі працюють цілодобово, приймають поранених десятками й сотнями на день, бо південь – найгарячіший фронт…Тож аналізатор потрібен максимально швидко. Тобто часу на довгий збір немає.

У кожного своя зброя. Моя – це нетворк (мережа знайомств) та ведення переговорів. Отож, зібралася взяла себе і почала діяти.

Сергій Тігіпко на той момент уже сплатив кілька моїх рахунків для фронту. Телефоную знову Сергію Попенко, СЕО групи ТАС… Люди – ви чудові! Рахунок для шпиталю сплатили вже за кілька хвилин… Маленька, але така велика для мене особисто перемога…
У кожного своя зброя.

З тих пір я сконцентрувалася на допомозі шпиталям, які приймають військових та цивільних З того часу я сконцентрувалася на допомозі шпиталям, які приймають військових та цивільних поранених. Приєднались до допомоги – Фонд СЕО Club «Соборна Україна», Компанія KERNEL, Одеська компанія InterChem та мої друзі, які швидко допомагали збирати кошти на обладнання для шпиталів.

Ще більше я пишаюся здобутками своєї команди. В перші ж дні війни менеджери ARENA CS звернулися у волонтерські організації і запропонували свою допомогу. Наразі, ми активно співпрацюємо з різними волонтерськими групами та організаціями – допомагаємо на волонтерських засадах нашим ЗСУ та ТРО закупівлями та логістикою спорядження. Наші колеги поділені на різні команди: хтось забезпечує армію харчуванням, хтось – одягом, хтось – озброєнням. Кожна з команд на прямому зв’язку з ЗСУ та ТРО, а також є частиною окремої волонтерської групи. Комунікація, логістика, матеріально-технічне забезпечення та систематизація процесів – це сильні сторони наших колег, саме ці якості ми використовуємо для посилення волонтерського руху в Україні. Знаходимо неможливе – від берців 49 розміру «на завтра» до пікапів та бронежилетів «за три копійки». Ми використовуємо і власні, і залучені кошти.

Окрім армії, команда ARENA CS взялася за координацію харчування службовців Управління державної охорони, ТРО та біженців у Києві, збір ліків та контакти з великими фармацевтичними компаніями по всій Європі. Колеги контактують з ЗСУ, ТРО та військовими шпиталями, виявляють та систематизують реальні потреби і беруть на себе відповідальність за пошук, збір та логістику матеріалів до частин ТРО та ЗСУ. Кожен допомагає, чим може в конкретних проблемних ситуаціях. В цьому сила української спільноти!

Яна Матвійчук та Пані Оксана, відома волонтерка

Маленькі перемоги простих людей у великій війні.

Я точно знаю чому займаюся благодійністю та волонтерством. Дві мої донечки 3 та 7 років мають Я точно знаю чому займаюся благодійністю та волонтерством. Дві мої донечки 3 та 7 років мають рости, навчатися та розвиватися у вільній та багатій Україні. Тому наше волонтерство точно не завершиться перемогою на полі бою. Адже практично одразу відкриється фронт боротьби за українську економіку і відбудову наших міст та сіл.

А на цій ниві я теж маю широке коло знайомств, знань та досвіду. Слава Україні!

Пожертвувати на діяльність фонду

Допоможіть нам допомагати іншим пожертвувати прямо зараз

Поділися з друзями

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on telegram

Дякуємо!

Ми зв’яжемося з вами протягом наступних 48 годин»